Dřevěná okna

To nejlepší pro Váš dům

Dřevěná okna jsou stále tím nejlepším, co může trh nabídnout. Jsou nekompromisní jedničkou ohledně životnosti, splňují nejpřísnější normy a nejvyšší nároky zákazníků. Nejen, že skvěle doplní celkový vzhled domu i interiéru a dotvoří tak báječnou atmosféru. Mají vynikající tepelně-izolační schopnosti a jsou dobrým izolačním prvkem vůči hluku zvenčí.
Dřevěná okna jsou nejen úžasným designovým a funkčním prvkem, ale také se i dobře udržují a obsluhují. Díky celoobvodovému kování ovládnete okno jedinou kličkou. Okenní křídlo je navíc v zavřené poloze připevněno k rámu v mnoha bodech po celém obvodu okna a přitlačeno na těsnicí profil.
Současné elastické akrylové a UV odolné lazury zajišťují trvanlivost jeho povrchové úpravy. Elastické akrylové lazury respektují vlastnosti dřeva. Jsou pružné, a proto nepopraskají. Obavy z nutnosti natírání dřevěných oken tak již patří minulosti.
Stále většímu zájmu se těší nízko-energetické a pasivní domy. Důvodem je snaha ušetřit budoucí výdaje za zbytečně spotřebovanou energii, ale také větší požadavky na ekologii. Takový dům charakterizuje velmi dobrá tepelná izolace, řízené větrání a okna s výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi. Těmi jsou právě dřevěná eurookna. 

Jsou univerzálním a suverénně nejlepším řešením pro všechny druhy staveb – počínaje historickými objekty, přes klasické až po nejmodernější objekty.

|

Dřevěná okna ALBO

Nejlepší dřevěná okna české výroby – kvalita a nepřekonatelný vzhled

Kvalitní dřevěná eurookna ve stavebních hloubkách 68, 78 a 92 mm. Izolační dvojskla a trojskla s teplým okrajem, plněné plynem argonem. Koeficient prostupu tepla Uw = 0,7 – 1,3 W.m-2K-1

Dřevěná okna mají značnou řadu výhod, pro které je vhodné uvažovat o jejich montáži. Chcete vědět, proč jsou dřevěná okna suverénně nejlepším řešením?

 

Výhody dřevěných oken:

 • dřevo je přírodní a ekologický materiál
 • jedná se o obnovitelný zdroj
 • je použita přesná technologie zpracování surového materiálu
 • dřevo je tepelný izolant za přijatelnou cenu
 • je zde možnost opravitelných vad při neodborném používání s dosažením kvalitního výsledného efektu
 • dřevo je vhodné ke všem materiálům
 • máte možnost z výběru ze širokého spektra vrchních nástřiků lazur
 • u dřevěného okna je po čase stárnutí možno obnovit vrchní lazurovací nátěr jednoduchou metodou nanesení, určené i pro neodborníka
 • nejedná se o žádnou imitaci
 • třívrstvá lepená lamela zaručuje dokonalou stálost výrobku a stabilitu ve všech směrech a za jakéhokoliv působení teplot a vlhkosti
 • dřevo má lepší pevnostní vlastnosti ve všech směrech rámů i křídel
 • rozmanitost tvarů konečných výrobků dle přání projektanta, architekta nebo zákazníka
 • lakovna s řízeným procesem schnutí barvy – vysoce kvalitní povrchové úpravy SIKKENS, což je skutečně špička v povrchové úpravě k dosažení maximální nejvyšší možné kvality povrchu – 4 vrstvy povrchové úpravy:
 • nejnovější trendy ve výrobě dřevěných oken
 • předsazená zasklívací lišta – nedochází ke vzniku neestetické spáry mezi plochou křídla a zasklívací okenní lištou
 • zaoblené hrany – zaručují vysokou životnost povrchové úpravy a lepší nános -dříve ostré hrany
 • značkové celoobvodové kování se zvýšenou bezpečností

|

Dřevohliníková okna

Převratná technologie v oboru dřevěných oken

Nadčasový stylový vzhled a bezúdržbová okna zvenčí. Uvnitř útulný design ve znamení skutečného dřeva ve spojení s těmi nejlepšími termoizolačními schopnostmi. Nejen to je výhodou dřevohliníkových profilů oken ALBO.

 

Hliníkové opláštění zvýšilo užitnou hodnotu dřevěných oken:
 

Dřevěným základem okenního rámu jsou dány výborné tepelně izolační vlastnosti těchto oken. Nespornou výhodou dřevohliníkových oken oproti čistě dřevěným oknům je jejich „obrovská“ životnost.
Tato okna lze zasklívat izolačními dvoj i trojskly.
Dřevo z interiéru může být z mnoha druhů dřevin, s různou texturou i barvou. Na výběr jsou české dřeviny jako borovice, modřín či dub, nebo též exotické dřeviny jako meranti a mahagon.
Design dřevěného profilu z interiéru může být stejně jako design vnějšího hliníkového opláštění buď elegantně zaoblený, nebo moderně hranatý.
Dřevěné profily jsou tradičně v rozích do sebe začepované, což zajišťuje vysokou stabilitu okna. Hliník lze dokonce vyplnit izolační pěnou, a pak dřevohliníková okna splňují i přísné normy pro nízkoenergetické a pasivní domy.
Hliník je povrchově upraven tzv. komaxitem (vypalovanou barvou), což ještě násobí životnost materiálu. Je možné využít také nadstandardní možnosti rohového spojení hliníku před jeho povrchovou úpravou – nejprve jej tedy svařit a až poté povrchově upravit. Po této úpravě nejsou v rozích hliníku viditelné žádné spoje a hliník působí naprosto celistvě.

Dlouhodobě nabízíme prověřené výrobky a poskytujeme precizní služby, jsme firma pro kterou je spokojenost zákazníka na prvním místě již více než 16 let. Realizovali jsme více než 800 zakázek z nichž doposud reklamace nepřesahují dlouhodobě 0.1%. Všechny jsme vyřešili individuálně k maximální spokojenosti zákazníka.

|

Dřevěná solární okna

Naše solární okna zaručí vyšší úspory a lepší využití solární energie

Solární okna jsou ideálním řešení pro úspory ve spotřebách energií a vysoký příjem solární energie ze slunečních paprsků a jejich dostatečný prostup oknem.

Inteligentní solární dřevěné okno s izolačním trojsklem s parametry Uw=0,8 W.m-2K-1, Ug=0,6 W.m-2K-1 a parametrem solárního zisku g=63%! Okno skvěle izoluje a zároveň propustí až 63% slunečních paprsků.
Okna jsou vhodná nejen pro nízkoenergetické a pasivní domy. Základním materiálem je stabilní čtyřvrstvý lepený hranol s podélným napojením i bez podélného napojení na povrchu, vysušený na požadovanou vlhkost výroby oken.

Snaha o co nejmenší tepelné ztráty vede výrobce oken k zesilování tloušťky okenních rámů a křídel. Větší tloušťka má lepší tepelné parametry a umožňuje osadit okna kvalitními izolačními trojskly. Zde je však potřeba se na chvilku zastavit a vysvětlit, jaká izolační trojskla jsou vhodná a jaká vám naopak příliš radosti neudělají.

Pokud vybíráte kvalitní okna, rozhodně by vás měl zajímat parametr Uw, tedy koeficient prostupu celého okna. Pro tzv. pasivní domy musí být hodnota Uw alespoň 0,8 W.m-2K-1.

Dalším parametrem označovaným Ug je hodnota prostupu tepla sklem – kvalitní trojskla mají hodnotu Ug menší než 0,8 W.m-2K-1.
Až potud bývá rozhodnutí jasné. Srovnáte parametry a máte vybráno. Na co si tedy dát pozor? Tím rozhodujícím „jazýčkem na vahách“ je parametr solárních zisků, uváděný jako hodnota g. Ten udává, kolik procent slunečního záření projde oknem dovnitř. Například okna s hodnotou g=50% propustí 50% slunečního záření. Pokud na jaře a na podzim budete chtít ušetřit, logicky budete chtít slunečními paprsky svůj byt vyhřát co nejvíce.
Často se však můžete setkat s nabídkou oken, která jsou izolačně vynikající, ale propustí i méně než 40% slunečního záření. To znamená více energie na přitápění a větší výdaje.

|